Skip to Content

Informacje o kredytach

Blog o efektywnym zarządzaniu kredytami

Sprawdź maestro

Closed
by Listopad 4, 2010 Porady finansowe

Karty płatnicze nadal przyciągają klientów banków bogactwem ofert, różnorodnością propozycji oraz mimo wszystko łatwiejszym dostępem do kredytów. Mimo to nie jest już tak łatwo o otrzymanie karty kredytowej jak kiedyś, bowiem banki już znacznie staranniej przyglądają się swoim klientom. Mało tego, banki zaczynają porządkować ten rynek nie przedłużając między innymi terminów ich ważności, a nawet odbierając karty ich właścicielom. Nie otrzymują też kart osoby, które kiedykolwiek miały kłopoty z regulowaniem swoich zobowiązań w stosunku do banku. Wystarczy powiedzieć, iż do chwili obecnej banki wycofały z rynku ponad 1,2 mln kart kredytowych. Wiedzą o tym klienci, a mimo to stale starają się o nie, bowiem karty kredytowe nadal są jednym z najpewniejszych sposobów na uzyskanie kredytu.
– Wszystko to prawda, banki weryfikują właścicieli kart, a także osoby starające się o nie, ale nie oznacza to, że oferta jest z tego powodu uboższa. Nic z tych rzeczy, oferta bankowa zdaje się wprost przytłaczać klienta swoją różnorodnością i tak naprawdę niezorientowanemu poszukiwaczowi najkorzystniejszej dla siebie karty trudno wybrać. Szczególnie jeżeli chodzi o karty kredytowe, bowiem karty bankomatowe nie stwarzają aż takich problemów, między innymi dlatego, ponieważ wydawane są do kont bankowych – są też o wiele prostsze w obsłudze. Na przykład karta kredytowa maestro to przykład solidności, prostoty oraz zwykłej ekonomii – między innymi poprzez bezpłatne bankomaty z których ich właściciele również mogą korzystać. Niestety nie wszystkie banki mają w swojej ofercie bezpłatne korzystanie ze wszystkich dostępnych na rynku bankomatów, jak nie wszystkie karty kredytowe są tanie w obsłudze. Ale karta kredytowa maestro jest tania i to nie ulega najmniejszej nawet wątpliwości – stwierdził ekspert od rynku kart,
Opłaty za korzystanie z kart bankomatowych to jedno, natomiast opłaty za korzystanie z kart kredytowych to drugie. Dlatego karta kredytowa maestro różnić się będzie od karty bankomatowej maestro i karta kredytowa visa różni się od karty bankomatowej visa. Oferty kart kredytowych maestro znaleźć można w wielu bankach, w tym również w ofercie deutsche banku, meritum banku czy też volkswagen banku direct. Można też znaleźć i w innych dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze lub przeniesieniu karty warto sprawdzić oferty w co najmniej w kilku bankach.

Previous
Next