Co zrobić, żeby dostać tani kredyt gotówkowy przez Internet?

4 lutego 2017

Zaciąganie kredytów zazwyczaj oznacza konieczność przebrnięcia przez uciążliwe formalności, których z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Czy cały proces można wykonać zdalnie, przez Internet?

Internetowe kredyty gotówkowe to zjawisko, które przybiera wiele postaci, w związku z czym jedne będą dla nas bardziej, a inne mniej satysfakcjonujące. Co by jednak nie mówić, stanowią one spore udogodnienie dla konsumentów, którzy przecież oczekują komfortowej obsługi i minimalizacji czasu niezbędnego do przejścia przez całą procedurę. Im mniej będziemy musieli się angażować, tym chętniej z danej oferty skorzystamy. Zacznijmy jednak od początku.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest sprawdzenie ofert kilku banków i wybranie tej, która wstępnie wydaje się najatrakcyjniejsza. W tym przypadku najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarek finansowych lub analiza ofert bezpośrednio na stronach internetowych banków. Jeśli dany kredyt nas zainteresuje, powinniśmy sprawdzić, czy bank daje możliwość zaciągnięcia go przez Internet.

W tym przypadku mamy kilka możliwości. Pierwszą, najbardziej rozczarowującą będzie konieczność wizyty w placówce banku, co z naszego punktu widzenia eliminuje taką ofertę. Druga opcja to możliwość złożenia wniosku przez Internet i zdalne przejście przez procedurę weryfikacji zdolności kredytowej, po czym bank kontaktuje się z nami i zaprasza do oddziału, tylko w celu podpisania umowy. Skrócenie czasu w stosunku do pierwszego rozwiązania jest więc duże. Ostatnią i najkorzystniejszą opcją jest możliwość zdalnego przejścia przez proces składania wniosku i analizy zdolności kredytowej, po czym bank prześle do nas umowę pocztą, a pieniądze trafią na nasze konto.

Wszystkie powyższe możliwością dotyczą sytuacji, w której nie posiadamy rachunku osobistego u naszego potencjalnego kredytodawcy. Jeśli jednak wybierzemy bank, w którym już posiadamy konto, nasze możliwości mogą znacznie wzrosną. Co więcej, całą procedurę przejdziemy przez Internet, w systemie bankowości elektronicznej, a środki będą mogły do nas trafić już po kilku minutach. Bank zna bowiem doskonale naszą historię, mając choćby dostęp do konta i wszelkich operacji na nim zaksięgowanych. Z punktu widzenia komfortu, takie rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze, jednak jeśli chodzi o koszty, warto zastanowić się, czy taka decyzja nie będzie zbyt pochopna.