Czy kredyty zaciągane przez SMS mogą być tanie?

25 listopada 2014

Kredyty zaciągane przez SMS są udzielane bez skomplikowanych formalności, niemal od ręki. Zaletą takich chwilówek jest to, że pieniądze dostajemy bez wychodzenia z domu i często bez weryfikacji w BIK-u. Czy takie pożyczki mogą być jednak tanie?

Do pożyczek zaciąganych przez SMS najczęściej wystarczy tylko dowód osobisty. Takie zobowiązanie może zaciągnąć każdy, kto ukończył 21 lat i nie przekroczył 60 lat, chociaż kwestia wieku kredytobiorcy często jest ustalana indywidualnie przez firmy pożyczkowe.

Zalety pożyczki przez SMS

Najważniejszą zaletą pożyczki zaciąganej przez SMS jest szybkość i łatwość jej otrzymania. Przydaje się to, gdy natychmiast potrzebujemy gotówki, bez względu na zawiązane z tym koszty.

Do zalet tego typu kredytów należy także fakt, że nie potrzebujemy w tym wypadku żadnych zaświadczeń, umów o pracę i innych tego rodzaju dokumentów. W związku z tym, często z takiej pożyczki korzystają osoby, które w banku nie dostałyby kredytu, np. osoby ze złą historią kredytową. Dla tej grupy pożyczka na SMS to jedna z niewielu możliwości zdobycia gotówki. Do zalet takiej oferty należy także szybkość wydawania decyzji kredytowej, ponieważ od momentu wysłania SMS–a i rozmowy z konsultantem, na pieniądze czekamy przeważnie kilkanaście minut.

Wady pożyczki przez SMS

Dużą wadą pożyczek przez SMS jest niska kwota, jaką możemy otrzymać. Chwilówki takie wahają się w granicach od 500 do 2 000 złotych. W przypadku, gdy potrzebujemy większej kwoty, musimy szukać innego źródła finansowania.

Problemem może być również krótki termin spłacania takiej pożyczki. Pieniądze musimy najczęściej oddać w terminie od 30 do 60 dni. Jednak największą wadą ekspresowych pożyczek jest wysokie oprocentowanie i dodatkowe opłaty, znacznie przewyższające koszt odsetek. Niestety, tutaj musimy liczyć się z dużo wyższymi kosztami niż w przypadku kredytów bankowych.

Szybka pożyczka przez SMS nie należy do tanich, jednak biorąc pod uwagę różne sytuacje finansowe i zdolność kredytową, może się ona okazać jednym ratunkiem w kłopotach finansowych.

Gdy nie mamy innej możliwości zdobycia szybko gotówki, a spodziewamy się jej w najbliższym czasie, może się okazać, że kredyt przez SMS jest mniejszym złem. Oczywiście, decydując się na takie rozwiązanie, warto poszukać firmy, która zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki. Warto jednak spłacić ją w terminie, inaczej możemy zostać obciążeni wysokimi opłatami.opłatami.