Skip to Content

Informacje o kredytach

Blog o efektywnym zarządzaniu kredytami

Czy kredyty zaciągane przez SMS mogą być tanie?

Czy kredyty zaciągane przez SMS mogą być tanie?

Closed
by 25 listopada, 2014 Kredyty

Czy-kredyty-zaciągane-przez-SMS-mogą-być-tanie?

Kredyty zaciągane przez SMS są udzielane bez skomplikowanych formalności, niemal od ręki. Zaletą takich chwilówek jest to, że pieniądze dostajemy bez wychodzenia z domu i często bez weryfikacji w BIK-u. Czy takie pożyczki mogą być jednak tanie?

Do pożyczek zaciąganych przez SMS najczęściej wystarczy tylko dowód osobisty. Takie zobowiązanie może zaciągnąć każdy, kto ukończył 21 lat i nie przekroczył 60 lat, chociaż kwestia wieku kredytobiorcy często jest ustalana indywidualnie przez firmy pożyczkowe.

Zalety pożyczki przez SMS

Najważniejszą zaletą pożyczki zaciąganej przez SMS jest szybkość i łatwość jej otrzymania. Przydaje się to, gdy natychmiast potrzebujemy gotówki, bez względu na zawiązane z tym koszty.

Do zalet tego typu kredytów należy także fakt, że nie potrzebujemy w tym wypadku żadnych zaświadczeń, umów o pracę i innych tego rodzaju dokumentów. W związku z tym, często z takiej pożyczki korzystają osoby, które w banku nie dostałyby kredytu, np. osoby ze złą historią kredytową. Dla tej grupy pożyczka na SMS to jedna z niewielu możliwości zdobycia gotówki. Do zalet takiej oferty należy także szybkość wydawania decyzji kredytowej, ponieważ od momentu wysłania SMS–a i rozmowy z konsultantem, na pieniądze czekamy przeważnie kilkanaście minut.

Wady pożyczki przez SMS

Dużą wadą pożyczek przez SMS jest niska kwota, jaką możemy otrzymać. Chwilówki takie wahają się w granicach od 500 do 2 000 złotych. W przypadku, gdy potrzebujemy większej kwoty, musimy szukać innego źródła finansowania.

Problemem może być również krótki termin spłacania takiej pożyczki. Pieniądze musimy najczęściej oddać w terminie od 30 do 60 dni. Jednak największą wadą ekspresowych pożyczek jest wysokie oprocentowanie i dodatkowe opłaty, znacznie przewyższające koszt odsetek. Niestety, tutaj musimy liczyć się z dużo wyższymi kosztami niż w przypadku kredytów bankowych.

Szybka pożyczka przez SMS nie należy do tanich, jednak biorąc pod uwagę różne sytuacje finansowe i zdolność kredytową, może się ona okazać jednym ratunkiem w kłopotach finansowych.

Gdy nie mamy innej możliwości zdobycia szybko gotówki, a spodziewamy się jej w najbliższym czasie, może się okazać, że kredyt przez SMS jest mniejszym złem. Oczywiście, decydując się na takie rozwiązanie, warto poszukać firmy, która zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki. Warto jednak spłacić ją w terminie, inaczej możemy zostać obciążeni wysokimi opłatami.opłatami.

Previous
Next