Masz problem z wyborem kredytu lub funduszu inwestycyjnego?

21 lutego 2012

Nie znasz się na finansach i masz problem z wyborem kredytu lub funduszu inwestycyjnego? Skorzystaj z pomocy doradcy finansowego, który pomoże Ci wybrać odpowiednią względem Twoich potrzeb i możliwości opcje kredytową czy inwestycyjną.

Zawód doradcy finansowego notuje relatywnie krótką historię. Mimo to powoływanie się na opinie doradców kredytowych należy do częstych praktyk. Oznacza to że doradca finansowy posiada w środowisku finansowym prestiż i traktowany jest poważnie. Czy jego rady są zawsze podyktowane chęcią dobra konsumenta?
Doradca finansowy to profesja zaufania publicznego. Co roku tysiące osób korzysta z usług osobistych doradców. Gdzie najlepiej szukać tego typu pomocy? Zanim zdecydujemy się na konkretne biuro pośrednictwa powinniśmy sprawdzić czy owe usługi są niezależne i obiektywne. Na rynku istnieje bowiem wiele firm, których działania oparte jest na umowach z bankami. Ich celem jest więc promocja określonych usług. Pozostaje zatem pytanie czy doradca finansowy to nasz przyjaciel czy wróg? Decydując się na kredyt bankowy warto zasięgnąć opinii specjalisty. Pamiętajmy jednak , że ta udzielona w oddziale banku jest podyktowana głównie chęcią zysku. Doradca finansowy, który pracuje dla konkretnego banku pełni raczej role sprzedawcy niż niezależnego doradcy czy opiekuna kredytowego. Profesja doradcy finansowego cieszy się wśród konsumentów szacunkiem i poważaniem. Wielu z nas traktuje ja jako wiążącą. Nie ma się co dziwić bowiem wielu z nas nie ma zielonego pojęcia o finansach. Zanim skorzystamy z wariantu doradcy powinniśmy samodzielnie przeanalizować rynek i wesprzeć swoją wiedzę o podstawowe pojęcia. Sobą , która nie ma czystych intencji może wykorzystać nasz brak wiedzy dla swoich potrzeb.