Klasyczne podejście

30 grudnia 2011

Wprawdzie do wakacji oraz sezonu urlopowego jest jeszcze sporo czasu, ale jeżeli planujemy jakiś zagraniczny wyjazd o szczegółach musimy myśleć już teraz.

I nie chodzi tu o bazę noclegową, chociaż jest to bardzo ważny element każdego, nie tylko zagranicznego wyjazdu. Nie chodzi też o to czy mamy daleko do plaży czy blisko i jakie atrakcje na nas tam czekają. Chodzi przede wszystkim o ubezpieczenie się na okoliczność jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia czy choroby.

Zadbanie o właściwe ubezpieczenie jest bardzo ważnym elementem każdego wyjazdu turystycznego, szczególnie zagranicznego. Najlepiej takie ubezpieczenie wykupić wraz z tak zwanym pakietem pomocowym /assistance/. Jest to naprawdę ważne, ale niestety niedoceniane przez turystów ubezpieczenie. Każdemu przecież może zdarzyć się wypadek bądź choroba, każdemu może po drodze zepsuć się auto. Pakiet pomocowy zaoszczędzi nam niepotrzebnych stresów, natomiast ubezpieczenie pozwoli uniknąć kosztów leczenia szpitalnego, transportu, bądź zwykłej pomocy lekarskiej. Są to bardzo drogie rzeczy i nie zadbanie o nie przed wyjazdem może mieć opłakane skutki dla naszych portfeli. Dlatego lepiej o sprawy te zadbać przed wyjazdem, nawet jeżeli musimy na ten cel wziąć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy.

Nie ukrywajmy, na urlopy zagraniczne często jedziemy również na kredyt. Zwykle nie udaje nam się odłożyć aż tyle pieniędzy, żeby pokryć wszystkie koszty wyjazdu, a przecież coś się nam od życia należy. Dlatego często sięgamy po najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Przy planowaniu naszego budżetu na taki wyjazd turystyczny bierzmy także pod uwagę koszty ubezpieczenia. Musimy wiedzieć, że klasyczne ubezpieczenie kosztów leczenia zapewnia pomoc medyczną w nagłych przypadkach. W skład takiej pomocy wchodzą: konsultacje lekarskie telefoniczne, konsultacje i badania na miejscu, hospitalizację, a także transport medyczny za granicą jak również transport do Polski. Do uzyskania takiej pomocy wystarczy tylko zadzwonić pod wskazany na polisie numer. Pakiet assistance włączany do polisy ubezpieczenia to szereg dodatkowych bezpłatnych usług, za które bez takiego pakietu ubezpieczony musiałby sam zapłacić.

Wykupienie takiego ubezpieczenia jest wprost niezbędne, nawet wówczas kiedy jeżeli jego koszty pokryć musimy biorąc kredyt gotówkowy w banku. Nie wszyscy decydują się na wykupienie takiej polisy. Jeżeli nic się nie zdarzy, wszystko będzie w porządku, nie poniesiemy kosztów ubezpieczenia. Ale jeżeli wydarzy się jakieś nieszczęście czy choroba nie wypłacimy się, dopiero wtedy będziemy musieli starać się o kredyt w banku, aby pokryć wszystkie koszty leczenia i transportu. Nie chodzi o straszenie planujących już teraz letnie wyjazdy na urlopy za granicę, chodzi o przypomnienie o istnieniu takiego ubezpieczenia. Decyzję oczywiście podejmować będziemy sami.