Konsolidacja kredytów, a pożyczki

12 lutego 2012

Co zrobić gdy mamy kilka pożyczyć jednocześnie i mamy trudności z ich spłatą? Wziąć kolejny kredyt! Być może brzmi to niedorzecznie ale od tego właśnie jest konsolidacja kredytów.

Konsolidacja kredytów spłaca nasze poprzednie zadłużenia zamieniając kilka rat w jedną dużą ratę, często o niższym oprocentowaniu. Niestety nie jest to produkt bankowy przeznaczony dla tych, którzy mają duże kłopoty w spłacaniu swoich zadłużeń.
Konsolidacja kredytów a inaczej mówiąc kredyt konsolidacyjny dostępny jest prawie w każdym banku działającym na naszym rynku. Jest to produkt skierowany dla tych, których męczy spłacanie wielu rat nie mogą nadążyć nad terminami uiszczania opłat. Jeśli natomiast zalegamy z jedna dwoma bank może udzielić nam takiego kredytu, jeśli natomiast traktujemy konsolidację kredytów na sposób na wyjść z tarapatów finansowych już teraz możemy o tym zapomnieć bowiem ni jest to produkt przeznaczony na tego typu działa.

Pożyczki społecznościowe-sposobem dla zadłużonych?

Dla osób, które szukają pomocy w związku z kłopotami finansowymi, a ich zdolność kredytowa jest praktycznie zerowa powinni pomyśleć nad pożyczkami pozabankowymi. Istnieją instytucje finansowe, które oferują swe usługi w sieci. Można u nich bowiem zaciągnąć tak zwaną pożyczkę społecznościową. Taki rodzaj kredytu nie wiąże się ze sprawdzeniem pożyczkobiorcy w Informacji Biura Kredytowego. Z kolei osoby pożyczające pieniądze wpłacają je do tego typu instytucji na zasada lokaty, po jakimś czasie wypłacają kapitał, który urósł o odsetki.
A więc konsolidacja kredytów przeznaczona jest dla osób, których męczy spłacanie kilku lat chcą zamienić je w jedną większą. Poza tym oprocentowanie takiego kredytu często jest bardziej korzystne co pozwalana na zaoszczędzanie. Z kolie pożyczki społecznościowe przeznaczone są praktycznie dla każdego bo nie wiążą się ze sprawdzaniem klienta w BIK.