Kredyt dla samotnych.

17 grudnia 2011

Aktualnie coraz trudniej dostać kredyt. Banki bardziej przyglądają się swoim kredytobiorcom. Być może wynika to z obecnej sytuacji na rynku krajowym jak i europejskim.

Zwłaszcza ludzie samotni mogą mieć trudności z przyznaniu pożyczki. Taki kredytobiorca jest mniej wiarygodnym klientem ponieważ zabezpieczenie spłaty dług jest mniejsze. Zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty hipoteczne banki rzadko udzielają ich singlom.
Kredyt hipoteczny cieszy się ostatnimi czasy bardzo dużym powodzeniem. Powstają coraz nowsze inwestycje budowlane, a ludzie coraz częściej pragnął kupić mieszkanie na kredyt. Nie mniej jednak banki coraz rzadziej pozytywnie rozpatrują wniosku o przyznanie kredytu. Wymagają od swoich klientów większych dochodów, a tym samym większego zabezpieczenia spłaty kredytu.
Aby ułatwić młodym ludziom zaciągniecie kredytu powstał rządowy program rodzina na Swoim, który dopłaca do odsetek należnych bankowi, przez pierwszych osiem lat spłaty kredytu. Początkowo program ten skierowany był wyłącznie dla młodych rodzin. Aktualnie po nowelizacji ustawy również osoby samotne mogą starać się o taki kredyt.
Kredyt dla samotnych w programie Rodzina na Swoim dotyczy ludzi przez 35 rokiem życia. Osobna zainteresowana kredytem z dopłatą nie może posiadać praw własności do innego lokalu. Poza tym program finansuje dopłaty związane jedynie z 30 metrami kwadratowymi mieszkania singla, a oprócz tego lokal nie może przekroczyć 50 metrów kwadratowych. Kredyt dla samotnych, obejmuje jedynie mieszkania z rynku pierwotnego, czyli nowo wybudowane inwestycje, mieszkania z drugiej ręki nie są brane pod uwagę.
Kredyt dla samotnych z preferencyjną dopłatą to dobre rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w dorosłym życiu i chcą je rozpocząć we własnych czterech kontach.