Kredyt przez interent.

30 września 2011

W dobie powszechnego dostępu do internetu powstaje wiele działalności, które swoich klientów obsługują wyłącznie przez internet. Na takich zasadach powstają coraz nowsze banki internetowe oferujące swoje produkty niczym nie różniące się od produktów „normalnych” banków.

Jednym z produktów banków internetowych jest kredyt przez internet. Procedury przyznania takiego kredytu prawie niczym nie różnią się od normalnych procedur bankowych. 
Banki internetowe mają szeroki zakres kredytów przez internet. Oferują kredyty gotówkowe, szybkie pożyczki, kredyty skierowane dla firm i osób indywidualnych. Jednym słowem „do wyboru do koloru”.
Kredyt przez internet to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na załatwianie formalności i rozmowy z bankiem. Oferty kredytów można przeanalizować wyłącznie za pomocą internetu, poprzez wszelkie zestawienia, rankingi i porównywarki.
Warunki udzielanych kredytów internetowych w zasadzie niczym nie różnią się od umów zawieranych z tradycyjnym bankiem. Różnią się oczywiście zasady, prowizje czy oprocentowanie, bo to przecież każdy bank ustala samodzielnie.
Aby złożyć wniosek o kredyt przez internet należy w pierwszej kolejności ściągnąć go ze strony internetowej banku. Następnie należy go dokładnie wypełnić i po prostu przesłać pocztą na adres banku. W takim wniosku umieszczone są wszystkie dane niezbędne do określenie możliwości przyszłego kredytobiorcy, na przykład bank sprawdza czy nazwisko klienta widnieje na liście dłużników w Biurze Informacji Kredytowej. Takie wnioski można składać całkowicie bezpłatnie, dlatego zaleca się ich złożenie w kilku podobnych instytucjach aby porównać ofertę i wybrać, która będzie nam odpowiadała najbardziej.
Kredyt przez internet to z pewnością dobry sposób dla osób, które żyją w ciągłym biegu ale także dlatego, że często oferty banków internetowych są dużo korzystniejsze od banków „tradycyjnych”.