Kredyt z doradcą

29 grudnia 2011

Doradztwo kredytowe jest obecnie dynamicznie rozwijającą się branżą. Jeszcze kilka lat wstecz większość kredytobiorców zwyczajnie szła do banku i starała się o kredyt. Jak nie w tym to w innym. I tak do skutku. Dziś bardziej świadomi i idący z duchem postępu ludzie wolą skorzystać z czyjejś wiedzy i doświadczenia. Czasy wielkich humanistów znających się na wszystkim minęły już dawno, a instytucje prawne czy finansowe rozwinęły się tak bardzo, że ciężko połapać się w ich zasadach osobom spoza branży. Zgodnie z tą tezą, aby dokonać słusznego wyboru wybierając kredyt warto udać się do dobrej firmy, której pracownicy pomogą nam w jak najlepszym wyborze.
Dlaczego warto to zrobić? Chociażby po to, żeby zaoszczędzić swój czas na błądzenie w świecie ofert, regulaminów i drobnych druczków. Jeśli ktoś ma tego czasu pod dostatkiem, to nie zawsze musi znać się na zasadach funkcjonowania takiego kredytu, a doradca bankowy ma za zadanie sprzedać nam kredyt swojego banku i wszystkie sprawy, które będzie mógł pominąć w swojej prezentacji, zapewne pominie. W firmie, która oferuje doradztwo kredytowe taka rzecz nie powinna mieć miejsca, chociażby z uwagi na fakt, że doradca tam zatrudniony ma do wyboru oferty różnych banków i w jego interesie jest, aby przedstawić nam tylko te, które będą dostosowane do naszych potrzeb. Od tego zależy przecież jego prowizja i ewentualnie zdobycie zadowolonego klienta. Nie od dziś wiadomo, że jeden taki klient przyprowadzi następnego. Poza tym pomoże przebrnąć nam przez niekiedy naprawdę nieprzyjemną stertę dokumentów.
Jeżeli ktoś uważa, że na takie doradztwo kredytowe nie jest go stać, to trzeba tu zaznaczyć, że firmy doradcze opłat za swoją pomoc nie pobierają z naszej kieszeni. Ich wynagrodzenie płaci bank, do którego przyprowadzą już gotowego na podpisanie wniosku klienta.