Kredyty na działalność

1 kwietnia 2012

Kredyty na działalność to nic innego jak dwa podstawowe rodzaje kredytów skierowane na finansowanie potrzeb firmy, są nimi kredyt inwestycyjne i kredyty obrotowe. Sprawdźmy zatem jak wybrać najlepsza ofertę owych kredytów.

W dzisiejszych czasach prowadzenie firmy bez środków zdobytych z zewnątrz w wielu przypadkach nie jest możliwe. Zwłaszcza na początku działalności, firmy potrzebują zastrzyku gotówki w postaci kredytu.
Kredyty na działalność to przede wszystkich kredyty obrotowe. Jest to produkt, który finansuje aktualne potrzeby firmy. Kredyt zazwyczaj (choć może) nie jest wypłacany jednorazowo, a w postaci transz, jako systematyczne dofinansowanie, jednak nie dłużej niż przez okres 12 miesięcy. Firmy pieniądze z takiego kredytu zazwyczaj przeznaczają na zakup towarów lub usług niezbędnych do poprawienia wydajności i funkcjonowania swojej działalności.
Kredyty na działalność to również kredyty inwestycyjne, jak można się domyśleć kredyt inwestycyjny przeznaczony jest na finansowanie konkretnych inwestycji firmy. Kredyt ten można podzielić na trzy grupy inwestycji, materialne, niematerialne i finansowe. Pierwsza grupa inwestycji to zazwyczaj zakup sprzętu bu restrukturyzacja firmy poprzez rozbudowę nieruchomości. Druga grupa inwestycji niematerialnych to przykładowo zakup papierów wartościowych. Ostatnia grupa inwestycji finansowych to przykładowo zakup udziałów w innej firmie.

Kredyty na działalność- jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby wybrać najlepszą ofertę kredytu na działalność należy skorzystać z pomocy znajdujących się w sieci. Pierwszą z nich jest kalkulator kredytowy, który oblicza raty kredytu dla konkretnych ofert. Dzięki niemu w łatwy sposób można porównać atrakcyjność rat. Z kolei ranking kredytów klasyfikuje najlepsze, aktualnie dostępne oferty banków.