Nasze finanse z doradcą finansowym

6 maja 2013

Finanse to wyrażenie, które łączy w sobie wiele dziedzin, z kolei finanse osobiste to wszystkie inwestycje na które się decydujemy. Kto zatem możemy zająć się naszymi finansami, tak aby inwestycje były trafne?

Doradca finansowy to osoba, której zadaniem jest właśnie zajmowanie się czyimiś finansami, doradca to zawód, który powinien być poświadczony odpowiednią licencją. Sprawdźmy więc jak znaleźć dobrego fachowca w zakresie finansów. Z usług doradców finansowych w szczególności powinny skorzystać osoby prowadzone własną działalność, niekiedy rozeznanie w branży nie wystarcza aby skutecznie inwestować pieniądze. Zarówno małe jak i duże przedsiębiorca powinny korzysta z usług doradców finansowych, którzy pomogą w inwestowaniu pieniędzy lub w wybraniu odpowiedniej oferty kredytu. Należy jednak pamiętać, że nie każda osoba określająca się mianem doradcy finansowego w rzeczywistości nim jest, jak wspomniano we wstępie prawdziwy doradcy inwestycyjny powinien pochwalić się licencją na wykonywanie zawodu, którą zdobywa się poprzez zdanie trzy etapowego egzaminu. Finansowe osobiste-jak znaleźć dobrego doradcę finansowego?

Szukając doradcy finansowego możemy oczywiście skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm doradczych, należy jednak zaznaczyć, że najbardziej popularne i reklamowane firmy doradcze przeważnie najwięcej kosztują. Warto więc sprawdzić aktualny ranking firm doradczych, który klasyfikuje doradców zarówno pod względem kosztów za usługi jak również rzetelności. Ranking doradców finansowych znajdziemy na comperia.pl i wielu innych portalach finansowych. Pamiętajmy, również o tym, że niestety wiele osób niesłusznie określa się mianem doradcy finansowego, tak naprawdę nie posiadając ku temu odpowiednich uprawień, dlatego idąc na rozmowę z doradcą dobrze się do tego przygotujmy.