Niełatwe w kryzysie

22 kwietnia 2014

Zewsząd nawołują nas do oszczędzania, ale niestety nie zawsze gdy trwa kryzys, kiedy brakuje nam pieniędzy niemal na wszystko oszczędzanie pieniędzy w ogóle wchodzi w rachubę.

Ale trzeba też wiedzieć jak mądrze zarządzać domowymi pieniędzmi tak aby przynajmniej wystarczyło nam ich do następnej wypłaty a jak się da to także odłożyć parę groszy. Tylko właśnie jak to zrobić pytań wiele odpowiedzi mniej ale są jednak. Z pewnością musimy planować swoje wydatki, mieć plan finansowy i dokładnie kontrolować jego realizację. Musimy dokładnie wpisywać do przygotowanego wcześniej zeszytu wszystkie nasze przychody oraz wydatki. Dokładnie przeanalizujemy czy na przykład z czegoś nie możemy przypadkiem zrezygnować jeżeli tak to zaoszczędzimy kilka złotych. Tak wiec oszczędzanie pieniędzy nie jest łatwe ale nie niemożliwe. Ale niestety często się zdarza że nie wystarcza nam pieniędzy do następnej wypłaty, że przekroczyliśmy nasz budżet bowiem na przykład wydarzyły nie nieprzewidziane wydatki. No i niestety nie wystarczyło nam pieniędzy wówczas jesteśmy zmuszeni do pożyczenia pieniędzy. I wówczas musimy to zrobić z głową to znaczy wybrać jak najlepszy sposób na pożyczenie gotówki która pozwoli nam na załatanie domowego budżetu.

Tak więc nie oszczędzanie pieniędzy a łatanie budżetu jest w takiej sytuacji najważniejsze. I wtedy musimy dokładnie przejrzeć oferty pożyczek bankowych.

Nigdy nie powinniśmy spieszyć się z wyborem instytucji w której mamy zamiar pożyczyć pieniądze i najpierw należy wszystko dokładnie sprawdzić. Pamiętajmy te z że nie najlepszym pomysłem – jeżeli już popadniemy w kłopoty finansowe – spłacać jednej pożyczki biorąc drugą.

Jeżeli popadniemy w kłopoty finansowe to oczywiście oszczędzanie pieniędzy nie jest łatwe, ale zawsze jest jakieś wyjście i nawet przy kredytach możemy zaoszczędzić parę złotych.