Oryginalne, aczkolwiek kontrowersyjne praktyki Open Finance

31 marca 2010

Open Finance posługuje się doradcami, którzy mało doradzają, za to o wiele za bardzo namawiają na produkty Noble Banku.

Praktycznie doradca Open Finance ma obowiązek oferować swoim klientom kredyt Noble Banku. Nie wiadomo, dlaczego ma to robić i jak to ma robić. Podpowiadamy: Drogi kliencie, weź kredyt w Noble Banku. Jest on jednym z najdroższych kredytów w Polsce. Jako nasz dobry klient, nie uświadczysz zestawienia oprocentowania, bo po co masz się denerwować.

Humorystycznie, lecz jakże prawdziwie. Open Finance należy do Noble Banku. Toteż strategia banku wymusza na doradcach reklamowanie i proponowanie przede wszystkim produktów Noble. Bo jakże inaczej? W najgorszym wypadku proponowane są kredyty całej grupy Getin. Czyż przeciętny klient zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkie wymienione banki należą do jednego z najbogatszych Polaków?

Niedawno ukazał się opublikowany ranking najlepszych lokat bankowych. Jego autorem jest Open Finance. I jak bywa w dobrych bajkach, w rankingu wygrywa… Noble Bank. Prawda jest, że lokaty zakładane w tym banku za pośrednictwem Open Finance przodują na rynku. Natomiast zwykłe lokaty, zakładane bez pośrednictwa doradców już nie należą do tych rewelacyjnych. W rankingach konkurencyjnych pojawiają się różnice.

Najlepsze lokaty opisywane przez Open Finance można założyć tylko za pośrednictwem tej firmy. Czy wobec tego jest sens wrzucać je do jednego worka z innymi lokatami bankowymi?