Plan finansowy, a doradca finansowy

25 stycznia 2012

Jak zarządzać sowim majątkiem? Czasami nie do końca czujemy, że dobrze lokujemy swoje pieniądze. Być może niezastąpiony może okazać się doradca finansowy, który wykwalifikowany w dziedzinie finansowym trafnie wskaże gdzie zainwestować pieniądze.

Doradca finansowy to osoba, która pomaga w inwestowaniu swoim klientom. Niestety obecnie działa wiele osób, lub firm, które pod podszewka doradztwa finansowego oferują niezbyt dobre usługi. Warto wiedzieć, ze prawdziwy doradca powinien posiadać certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu.
Po czym rozpoznać prawdziwego doradcę finansowego, który dobrze poprowadzi nasz plan finansowy na przyszłość? Odpowiedz jest oczywista, po tym jak się ceni, bowiem aby zostać wykwalifikowanym domaca finansowy należy przejść niezbyt prostą drogę. Mianowicie każdy kto posiada tytuł doradcy musi zdać egzamin krajowy składający się z trzech części, który obejmuje wiedzę zarówno z dziedziny ekonomii jak i prawa cywilnego. Zatem doradca finansowym zwykle zostają osoby, które ukończyły studia wyższe związane z finansami lub prawem.

Plan finansowy, kredyty…

Doradcy finansowi pomogą nie tylko w inwestowaniu pieniędzy ale także w ich pożyczaniu. Kredyty opiewające na duże sumy takie jak kredyty hipoteczny powinny mieć odpowiedni plan finansowy. Źle dobrany kredyt do zdolności finansowej może być fatalny w skutkach. Zadaniem doradcy powinno być wybranie oferty, która po pierwsze powinna być tania jak również w graniach mieszczących się w ramach naszych możliwości.
Aby znaleźć wykwalifikowane doradcy oczywiście najlepiej polecić się osób, które korzystały z jego usług. Jeśli nie mamy takich znajomych warto sprawdzić informacje na forum tematycznym. Osoby doświadczone współpracą z konkretnymi doradcami z pewnością podzielą się nią z innymi.