Pożyczaj za darmo – ranking kart kredytowych

29 kwietnia 2016

Karta kredytowa może być nie tylko bardzo wygodnym narzędziem w dokonywaniu zakupów, ale również może stać się źródłem darmowego kredytu, jeśli korzystamy z niej rozsądnie i spłacamy zadłużenie w okresie bezodsetkowym. Sprawdźmy, gdzie znajdziemy darmowe karty kredytowe i ile czasu będziemy mieli na spłatę zadłużenia. Oto nasz ranking.

Według danych NBP w portfelach Polaków znajduje się obecnie 5,8 mln sztuk kart kredytowych na 35,2 mln wszystkich rodzajów kart płatniczych znajdujących się w użytkowaniu. Karta kredytowa była przez wiele lat demonizowana jako pewne źródło kłopotów i szybki sposób na popadnięcie w spiralę zadłużenia. W rzeczywistości jednak karta tego rodzaju może być wygodnym narzędziem i źródłem darmowych pieniędzy, oczywiście jeśli jej właściciel posługuje się nią rozsądnie, nie zadłuża się ponad swoje możliwości i spłaca pożyczone pieniądze na czas (najlepiej w okresie bezodestkowym).

Gdzie pożyczać pieniądze za darmo?

Sprawdziliśmy, za pomocą których kart można pożyczać pieniądze za darmo (tutaj ważny jest okres bezodsetkowy) i dodatkowo nie trzeba ponosić kosztów opłat za wydanie i posiadanie karty kredytowej.

Lp.

Bank/Organizacja

Karta

Maksymalny limit

Okres bezodsetkowy

Oprocentowanie w skali roku

Najlepsze karty kredytowe: maj 2016

1.

Dinners Club

Dinners Club PREMIUM

10 tys. zł

59 dni

8%

2.

Deutsche Bank Polska

Karta IQ World MasterCard

150 tys. zł

56 dni

9%

3.

Bank Pekao SA

Pekao Mastercard Credit Gold

50 tys. zł

55 dni

10%

4.

Eurobank

VISA Gold Home

50 tys. zł

52 dni

10%

5.

Bank BPS

VISA Gold

50 tys. zł

56 dni

10%

6.

Raiffeisen Polbank

Pierwsza Karta Kredytowa MasterCard

10 tys. zł

56 dni

10%

7.

Bank Pekao

Pekao VISA Credit Silver

20 tys. zł

55 dni

10%

8.

Bank BPS

Karta kredytowa BPS VISA Credit

 

20 tys. zł

51 dni

10%

9.

Raiffeisen Polbank

Wygodna Karta Kredytowa VISA

50 tys.zł

56 dni

10%

10.

ING Bank Śląski

Wygodna Karta Kredytowa VISA

200 tys. zł

52 dni

10%

Która karta najlepsza?

Z majowego rankingu wyraźnie wynika, że warto przede wszystkim zdecydować się na kartę Dinners Club Premium, która nie tylko oferuje najdłuższy okres bezodsetkowy – 59 dni, ale do tego znajdziemy tu najniższe oprocentowanie, naliczane po tym okresie – 8%. To również bardzo dobra karta dla tych osób, które dużo podróżują. Użytkownik Dinners Club Premium ma do dyspozycji osobistego Consierge, który zajmie się zakupem biletów i dokonywaniem rezerwacji, dodatkowo można tutaj liczyć na ubezpieczenie podróżne i to nawet do 1 mln zł, na ubezpieczenie od kradzieży.