Pożyczka w Toyota Banku: czy się opłaca?

14 października 2018

Toyota Bank ma w swojej ofercie pożyczkę dopasowaną do potrzeb każdego klienta – przynajmniej według tego, co mówią reklamy. Jak jest w rzeczywistości?

Zobowiązanie jest udzielane na dowolny cel i może być spłacane w okresie od 12 do 60 miesięcy. Toyota Bank gwarantuje klientom błyskawiczne rozpatrzenie wniosku pożyczkowego. Pożyczka jest udzielna w kwocie do 80 000 zł, oprocentowanie tego zobowiązania wynosi 10%. Z oferty tej mogą skorzystać osoby, które są klientami Toyota Banku od minimum sześciu miesięcy. Pożyczka jest wypłacana w formie przelewu na konto w tym banku lub na inne wskazane przez klienta. Zobowiązane to może być przeznaczone na dowolny cel, czyli na własne wydatki, konsolidacje innych kredytów lub spłatę pożyczki.

Ile kosztuje pożyczka w Toyota Banku?

Zakładając, że zdecydujemy się na pożyczkę w Toyota Banku w kwocie 7000 zł, wtedy całkowity koszt zobowiązania wyniesie 659,23 zł, w tym opłata przygotowawcza to 50 zł, prowizja banku: 3% kwoty pożyczki, czyli 210 zł, natomiast odsetki wyniosą 3999,23 zł. Przy okresie spłaty zobowiązania rata miesięczna wyniesie 638,27 zł, oprocentowanie nominalne 10%, a RRSO – 18,22%. Przy tych założeniach całkowita kwota do spłaty przez klienta sięgnie 7659,23 zł.

Jak ubiegać się o pożyczkę?

Wniosek o pożyczkę w Toyota Banku możemy wypełnić i wysłać przez Internet. Formularz pożyczkowy jest dostępny na stronie banku. Po złożeniu wniosku przez klienta, kontaktuje się z nim doradca Toyota Banku, który przekazuje formularz do weryfikacji zdolności kredytowej. O otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, klient jest informowany telefonicznie, a umowy są przesyłane drogą pocztową.

Czy należy posiadać zaświadczenie o dochodach?

Klient, który otrzymuje wynagrodzenie na rachunek posiadany w Toyota Banku, nie musi dostarczać zaświadczenia o dochodach, ponieważ w takim przypadku bank podejmuje decyzję kredytową na podstawie historii rachunku. W sytuacji, gdy zarobki klienta nie wpływają na dane konto, wtedy musi on dostarczyć odpowiednie dokumenty. Pożyczkę można uzyskać na podstawie wynagrodzenia z różnych form zatrudnienia.

Termin rozpatrywanie wniosku o pożyczkę w Toyota Banku może trwać od kilku do kilkudziesięciu dni roboczych i jest zależny od ilości dokumentów potrzebnych do oceny zdolności kredytowej klienta.