Recenzja kredytu gotówkowego w PKO BP

1 czerwca 2015

Czy Mini Ratka, czyli kredyt gotówkowy PKO Banku Polskiego, funkcjonujący od wielu już lat pod tą samą nazwą, jest ofertą korzystną dla klientów? Nie wiesz? Sprawdziliśmy to dla Ciebie!

Jeżeli jest nam potrzebna dodatkowa gotówka, pożyczajmy ją tylko w bankach. Wprawdzie kredyty gotówkowe do najtańszych nie należą, ale w instytucjach pozabankowych za pożyczki zapłacimy znacznie więcej. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie analizować ofertę kredytów gotówkowych w bankach, bowiem różne są koszty kredytów, różne warunki kredytowania oraz spłaty kredytów.

Na własne potrzeby

Koszty kredytów są bardzo ważne, tak samo zresztą jak warunki kredytowania oraz spłaty kredytu. Nie należy jednak zapominać, że każdy kredyt należy dopasować do własnych potrzeb i możliwości. To prawda, że bank dokładnie sprawdzi zdolności kredytowe zabiegającego o kredyt klienta, ale sami również powinniśmy znać swoje możliwości finansowe. Starajmy się dopasować kredyt do swoich potrzeb i możliwości. Nie jest to łatwe, dlatego w przypadku wyższych kwot najlepiej konsultować swoje decyzje z doradcami finansowymi.

Nieśmiertelna Mini Ratka w PKO BP

Mini Ratka na dowolny cel to ciekawa oferta pożyczki gotówkowej w tym banku. W jej ramach można pożyczyć nawet 23 tys. zł (wraz z kosztami kredytu). Warto również wiedzieć, że RRSO tego kredytu wynosi 25,05 proc. przy spełnieniu określonych warunków. Dlatego należy szczegółowo zapoznać się z tą ofertą. Jeżeli nam ona odpowiada, warto złożyć wniosek bezpośrednio w banku lub przez Internet.

Złotówka za każdy 1000 zł

PKO BP reklamuje koszty tej pożyczki jako 1 zł za każdy pożyczony 1 tys. zł przy minimalnym okresie spłaty wynoszącym 3,5 roku. Istnieje możliwość, że zabiegający o taki kredyt otrzyma gotówkę jeszcze tego samego dnia. Jeżeli wniosek składa się w iPKO, wszystkie formalności można załatwić, nie wychodząc nawet z domu. Podpis pod umową można złożyć elektronicznie, a także w obecności kuriera, który dostarczy umowę do domu klienta.

Szczegóły oferty

Szczegóły tej oferty można poznać, dzwoniąc do banku, a także w placówkach PKO BP lub na stronach internetowych banku. Trzeba wiedzieć, że kredyt ten udzielany jest na okres od 1 do 96 miesięcy. Bank jest elastyczny w ustalaniu terminu spłaty tego kredytu, a klient może skorzystać z atrakcyjnego pakietu ubezpieczeniowego. Jeżeli zabiegamy o maksymalną kwotę kredytu, kredyt warto ubezpieczyć – zdarzają się w życiu różne sytuacje, które mogą utrudnić bądź wręcz uniemożliwić jego spłatę.

Nawet na konsolidację

W ramach Mini Ratki możliwa jest od niedawna również konsolidacja kredytów. Aby skorzystać z takiego gotówkowego kredytu konsolidacyjnego, nie musimy w tym banku mieć założonego konta bankowego, ale konieczna jest określona zdolność kredytowa. Jeżeli ktoś uważa, że w przyszłości może mieć kłopoty ze spłatą swoich zadłużeń, może starać się o taki kredyt w tym banku. Maksymalny okres kredytowania wynosi aż 10 lat. Zabiegając o taki kredyt, dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość odroczenia spłaty kredytu. Można też sięgnąć po wakacje kredytowe, czyli terminowe zawieszenie spłaty rat kredytu.