Rodzina na swoim

15 maja 2012

Obywatelu, czekasz na korzystny kredyt hipoteczny? Nie stać Cię na drogie oferty proponowane przez wiele banków komercyjnych?

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Jest nim kredyt w ramach rządowego programu Rodzina na swoim. Kto ma do niego dostęp i gdzie można się po niego zgłosić?

Niestety przynosimy hiobowe wieści ,dla wszystkich tych, którzy planowali w ciągu najbliższych kilku lat zadłużyć się w ramach kredytu Rodzina na swoim. Ostatnie podrygi rządowego projektu skłoniły tysiące osób do skorzystania z oferty.

Jak się okazuje banki także stały się bardziej wybredne i nie akceptują wniosków od każdego. Aby przejść pierwszą selekcję należy móc pochwalić się określonymi wymaganiami narzuconymi przez rząd w kierunku społeczeństwa. W pierwszej kolejności klient musi wyzbyć się wszelkich wymagań co do swojego nowego mieszkania, bowiem jak się okazuje jego maksymalna powierzchnia może wynosić 50 mkw. W kontekście domu jest to jedynie 70 mkw zaś dla osoby samotnej 30 mkw. Kolejnym roszczeniem jest brak posiadania innej nieruchomości .

Możliwy jest wcześniejszy wynajem jednak w dniu kiedy dostaniemy od banku pozytywną opinię naszym obowiązkiem jest wypowiedzenie umowy najmu. Obowiązkiem każdego kredytobiorcy jest w kontekście programu Rodzina na swoim wybór nieruchomości jedynie z rynku pierwotnego. Analizując dzisiejsze realia dochodzimy do wniosku, ze jesteśmy świadkami ostatnich podrygów Rodziny na swoim. Jesteś zainteresowany dotacją z ramienia Skarbu państwa? Śpiesz się , bowiem Twoja szansa mija 31 grudnia.

Po nowym roku nie będzie możliwe finansowanie bankowe w kontekście tegoż programu. Kolejne banki i deweloperzy wycofują się z umów podpisanych z bankami w sprawie owego kredytu. Jest to ostateczny symptom tego, że kredyt Rodzina na swoim dobiega rychłego końca.