Sprawdź maestro

4 listopada 2010

Karty płatnicze nadal przyciągają klientów banków bogactwem ofert, różnorodnością propozycji oraz mimo wszystko łatwiejszym dostępem do kredytów. Mimo to nie jest już tak łatwo o otrzymanie karty kredytowej jak kiedyś, bowiem banki już znacznie staranniej przyglądają się swoim klientom. Mało tego, banki zaczynają porządkować ten rynek nie przedłużając między innymi terminów ich ważności, a nawet odbierając karty ich właścicielom. Nie otrzymują też kart osoby, które kiedykolwiek miały kłopoty z regulowaniem swoich zobowiązań w stosunku do banku. Wystarczy powiedzieć, iż do chwili obecnej banki wycofały z rynku ponad 1,2 mln kart kredytowych. Wiedzą o tym klienci, a mimo to stale starają się o nie, bowiem karty kredytowe nadal są jednym z najpewniejszych sposobów na uzyskanie kredytu.
– Wszystko to prawda, banki weryfikują właścicieli kart, a także osoby starające się o nie, ale nie oznacza to, że oferta jest z tego powodu uboższa. Nic z tych rzeczy, oferta bankowa zdaje się wprost przytłaczać klienta swoją różnorodnością i tak naprawdę niezorientowanemu poszukiwaczowi najkorzystniejszej dla siebie karty trudno wybrać. Szczególnie jeżeli chodzi o karty kredytowe, bowiem karty bankomatowe nie stwarzają aż takich problemów, między innymi dlatego, ponieważ wydawane są do kont bankowych – są też o wiele prostsze w obsłudze. Na przykład karta kredytowa maestro to przykład solidności, prostoty oraz zwykłej ekonomii – między innymi poprzez bezpłatne bankomaty z których ich właściciele również mogą korzystać. Niestety nie wszystkie banki mają w swojej ofercie bezpłatne korzystanie ze wszystkich dostępnych na rynku bankomatów, jak nie wszystkie karty kredytowe są tanie w obsłudze. Ale karta kredytowa maestro jest tania i to nie ulega najmniejszej nawet wątpliwości – stwierdził ekspert od rynku kart,
Opłaty za korzystanie z kart bankomatowych to jedno, natomiast opłaty za korzystanie z kart kredytowych to drugie. Dlatego karta kredytowa maestro różnić się będzie od karty bankomatowej maestro i karta kredytowa visa różni się od karty bankomatowej visa. Oferty kart kredytowych maestro znaleźć można w wielu bankach, w tym również w ofercie deutsche banku, meritum banku czy też volkswagen banku direct. Można też znaleźć i w innych dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze lub przeniesieniu karty warto sprawdzić oferty w co najmniej w kilku bankach.