Trudniej o samochodowy

6 listopada 2010

Wszyscy dobrze wiemy, że życie bez kredytu należy teraz do rzadkości i praktycznie każdy z nas jakiś kredyt posiada. Kiedyś banki miały również bogatą ofertę kredytową, ale kiedyś nie było problemu kredytowego i praktycznie każdy kredyt mógł wziąć. Jednak to się zmieniło i nie ma co się dziwić, gdyż ludzie zaczęli nie wywiązywać się ze swoich zobowiązań finansowych. Teraz też już bankom nie wystarczy zaświadczenie o dochodach, teraz trzeba się legitymować określoną zdolnością kredytową. Poza tym to banki teraz rozdają karty i to banki dyktują warunki. Niech nas nie zwiedzie oferta reklamowa banków, ponieważ oferta reklamowa to tylko czysty marketing, a nie rzeczywista oferta. To taki bankowy biznes , co innego pisać a co innego sprzedawać. Niestety mimo takich manipulacji większość z nas zmuszona jest brać kredyty, gdyż sytuacja materialna nie pozwala nam na zakup rzeczy, na które zwyczajnie nas po prostu nie stać.

– Nie ulega wątpliwości, że jednym z najczęściej wybieranych kredytów jest samochodowy, który jest „tańszą opcją od kredytu gotówkowego”. Spłacając kredyt samochodowy przez 5-8 lat, /bo tyle wynosi okres udzielania takiego kredytu/ godzimy się tym samym na wyższe oprocentowanie – twierdzi znawca tego rynku.

Przypomnijmy, że pieniądze z kredytu samochodowego przeznaczone są na konkretny pojazd, jednak mogą zostać również wykorzystane na akcesoria lub wykończenie auta. Jaka oferta jest najkorzystniejsza? Przede wszystkim zależy to od naszej sytuacji finansowej. Istotne jest również czy chcemy wziąć kredyt samochód przez dealera czy tez przez autokomis oraz czy jest to auto nowe czy tez używane. Najlepiej poradzić się specjalisty bądź skorzystać z porównywarki kredytów samochodowych. O szczegółach takich ofert można dowiedzieć się na stronie internetowej banku lub w jego oddziałach. Warto także sprawdzić oferty innych banków, ponieważ jak twierdzą doradcy finansowi, sprawdzenie kilku ofert daje nam możliwość wyboru jak najkorzystniejszej oferty.

– Nie ulega wątpliwości, że zapotrzebowanie na kredyt samochodowy przez wiele lat niezmiennie trwa i prawdopodobnie będzie trwać. Czasem kredyty nie są najlepszym rozwiązaniem, ale jedynym. Zdarza się też, że bankowa obsługa to wzór niekompetencji i braku doświadczenia. Znam taki przypadek, ponieważ sam mam kredyt i chciałem zmienić przedmiot zabezpieczenia. Niedługo minie 9 miesięcy, a sprawa jeszcze nie jest załatwiona. Potrafią tylko brać wysoką prowizję wliczoną w kredyt i załatwiać standardowe sprawy, nie za szybko oczywiście”- mówi jeden z internautów.