Z polisą na naprawy

25 lipca 2010

Niestety nie należymy do nacji żyjących z ołówkiem w ręku. Nigdy nie lubiliśmy planować swoich wydatków, przychodów i rozchodów. Ale życie powoli zmusza nas do weryfikowania swojego stanowiska w tej kwestii. Kryzys sprawił, że znacznie obniżyła nam się stopa życiowa, mamy teraz mniej pieniędzy w swoich budżetach domowych, aczkolwiek liczby mówią zgoła co innego. Liczby jednak nie zawsze pokazują obiektywnie wszystkie strony naszej egzystencji. Z ostatnich danych bowiem wynika, że oszczędności naszych rodaków sięgają już biliona złotych. Wynika to raczej nie z równania dochodów, ale zanikania klasy średniej. Czyli oszczędności często bardzo duże, są domeną tej bogatszej części społeczeńtswa. Pozostali ledwo wiążą koniec z końcem.
– Nie jst tak źle,  klasa średnia na razie istnieje i ma się zupełnie dobrze. To prawda, że liczba ubogich rodzin stale rośnie, ale nie brakuje nam też rodzin, które nie muszą martwić się czy wystarczy im pieniędzy do następnej wypłaty. Natomiast rzeczywiście bogaci najczęściej nie planują swoich wydatków bo nie muszą, biedni i średniozamożni zmuszeni są sytuacją do planowanie swoich budżetów domowych. Zarządzanie finansami, obojętnie czy są to finanse domowe czy finanse przedsiębiorstwa jest rzeczą bardzo ważną. Jeżeli nie zadbamy o to zawsze później są kłopoty. Tym bardziej jeżeli planujemy jakiś większy zakup, ponieważ zwykle nie wystarcza później pieniędzy na inne wydatki. Dlatego, jeżeli na przykład planujemy zakup bądź wymianę auta, przymierzajmy sie do tego projektu przez co najmniej kilka miesięcy i tak planujmy domowy budżet, aby wykroić z niego na późniejsze raty. Nie róbmy tego z dnia na dzień, bowiem możemy popaść w tarapaty finansowe. Najlepiej planujmy kredyt samochodowy dla klientów indywidualnych z  polisą na naprawy, tak jest taniej, prościej i łatwiej. Taki  kredyt samochodowy dla osób fizycznych jest przyznawany wraz z ubezpieczeniem od awarii mechanicznych pojadu. Kredyt taki na przykład oferuje santander consumer bank i naprawdę warto się tej ofercie dokładniej przyjrzeć – twierdzi doradca finansowy.
Jeżeli ktoś ma w planach zakup nowego bądź używanego auta, to taki kredyt samochodowy dla klientów indywidualnych z polisą na naprawy jest naprawdę dobrym wyjściem. Jednakże, aby taki kredyt uzyskać trzeba spełnić kilka warunków: wartość auta nie może przekroczyć 250 tysięcy złotych, jego masa całkowita nie może być wyższa niż 3,5 t, pojazd musi zostać zakupiony tylko u autoryzowanego dealera, auto nie może mieć więcej niż 5 lat oraz jego przebieg nie może być wyższy niż 150 tysięcy killometrów. Ponadto samochód musi mieć aktualne badania techniczne, posiadać ubezpieczenie oc i być wyprodukowany na rynki europejskie. I jeszcze jedna ważna informacja, suma kosztów naprawy w okresie ubezpieczeniowym nie może przekroczyć wartości pojazdy, a koszt jednej naprawy 10 tysięcy złotych. Wysokość takiego ubezpieczenia zależy od wartości pojazdu. na przykład dla aut o wartości do  40 tysięcy złotych składka wynosi w granicach1050 zł., a od 40 tys. zł, do 100 tys. zł – 1500 zł. Są to roczne składki, które mogą być rozbite na raty miesięczne. Być może ulegną zmianie jeżeli ubezpieczyciele zgodnie z zapowiedzią podniosą stawki ubezpieczeń.