Zacznij z Multibankiem

31 października 2011

Sytuacja na rynku lokat bankowych jest nie najlepsza, dlatego tak trudno klientom, którzy chcieliby złożyć w depozyt swoje pieniądze podjąć właściwą decyzję. Coraz częściej zastanawiamy się, czy kryzys do nas nie powróci ze wzmożoną siłą i czy w związku z tym jest to najlepszy moment na zakładanie lokat? Jaką podjąć decyzję i gdy mimo wszystko jeżeli zdecydujemy się na depozyty to czy na długoterminowe, 12 czy 24 miesięczne, czy może raczej na 1,3, 4, 5 miesięczne? Długoterminowe są zazwyczaj lepiej oprocentowane, ale i zysk niepewny, może więc jednak lokaty jednodniowe? Tak czy inaczej decydując się na depozyty bankowe powinno się brać pod uwagę ich rentowność, płynność oraz częstotliwość kapitalizacji odsetek. Jak wynika z ostatnich rankingów lokat bankowych najlepsze lokaty sześciomiesięczne można znaleźć w  aig banku, polbanku i toyocie banku, a następnie w invest banku oraz allianz banku i są to lokaty tradycyjne. Z zestawień najlepszych lokat bankowych 6 miesięcznych z codzienną kapitalizacją odsetek najkorzystniejsze oferty mają: alior bank, getin bank oraz noble bank. Natomiast najlepsze lokaty 3 miesięczne można uzyskać w: polbanku, invest banku oraz allianz banku.

Prawdą jest, że wybierając najlepszy depozyt bankowy powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę jego rentowność. A jest to nie mniej nie więcej tylko czysty zysk z depozytu. Wyższa rentowność depozytu to wyższe odsetki i wyższy zysk. Nie mniej ważna jest też częstotliwość kapitalizacji odsetek. Codzienna kapitalizacja pozwala na unikniecie podatku belki i większy zysk.  Prawdą jest też, że rynek lokat bankowych niestety kurczy się. Sprawia to systematyczny spadek oprocentowania lokat, których atrakcyjność stale zmniejsza się. W najnowszych zestawieniach najlepszych ofert lokat klienci z pewnością nie dopatrzą się banków z grupy bree. Tymczasem wielu klientów chwali ofertę mulitbank lokata na start, mimo, iż bank ten nie jest wymieniany w rankingach.

Oferta multibank lokata na start jest bogata chociaż może nie najlepiej oprocentowana. Oferta multibanku obejmuje lokaty terminowe w złotówkach i walutach obcych, a także wyjątkowy produkt jakim jest Strategia MultiZysk. Najlepiej oprocentowana /4,20%/  jest w multibank lokata 12 miesięczna aquarius. Najniżej  trzymiesięczna lokata terminowa na jedyne 3,20%. Przy takim oprocentowaniu trudno dziwić się, że oferta multibanku nie znalazła się w zestawieniu najlepszych lokat bankowych września. Na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to, aby oprocentowanie lokat bankowych zwyżkowało. Banki mają kapitał, więc nie muszą aż tak bardzo zabiegać o klientów, a im z kolei nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na lepszą koniunkturę na tym rynku.