Zdolność kredytowa

22 marca 2012

Decydując się na kredyt powinniśmy na początek sprawdzić swoją zdolność kredytową. To właśnie od niej zależy czy bank udzieli nam kredytu, a najważniejsze jak wysoką kwotę nam pożyczy. Dlatego zanim zaczniesz poszukiwania kredytu warto sprawdzić jak klasyfikuje się nasza zdolność kredytowa.

Zdolność kredytową można obliczyć nie wychodząc z domu. W sieci istnieją narzędzia, dostępne dla wszystkich bezpłatnie które w łatwy i szybki sposób obliczą zdolność kredytową, czyli określą czy bank udzieli nam naszego wymarzonego kredytu.
Zdolność kredytowa jest ważna w przypadku kredytów, które opiewają na duże sumy pieniędzy. Są nimi między innymi kredyty hipoteczny. W ich przypadku banki bardzo skrupulatnie sprawdzają naszą zdolność kredytową, ponieważ kredyt ten spłacać się przez wiele lat. Bank musi mieć pewność ze kredytobiorca posiada inne zabezpieczenie kredytu niż aktualna praca oraz ze nie utraci płynności finansowej. Zatem osoby, które zarabiają poniżej średniej krajowej oraz mają niskie zabezpieczenia w postaci innych nieruchomości lub aktywów maja niskie szanse na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Zdolność kredytową online- jak ją obliczyć.

Zdolność kredytowa nie powinna nikomu sprawić trudności jeśli chodzi o jej samodzielne obliczenie. W sieci dostępne są bowiem kalkulatory zdolności kredytowej. Wiele portali finansowych takich jak comepria.pl oferuje skorzystanie z kalkulatora bezpłatnie. Naszym zadaniem jest jedynie wypełnienie wszystkich wymaganych pól. Należy się przygotować na to ze aby zdolność kredytowa była dokłada kalkulator będzie zadawał wiele szczegółowych pytań dotyczących naszego majątku. Pytania mogą dotyczyć nawet ilości osób w rodzinie oraz ich wieku. Należy pamiętać o tym że zdolność kredytowa jest obliczona dokładnie tylko w przypadku jeśli kalkulator zdolności posiada wiele pytań.